Hol Volt Jézus A Sírban Töltött Három Nap Alatt? Ezt Tudjuk Biztosan…

Gondolkoztál már azon, hogy vajon hol lehetett Jézus lelke az alatt a 3 nap alatt, amíg a sírba temették? Hol volt Jézus a sírban töltött három nap alatt?

Ha szeretnél még többet olvasni Jézusról, akkor ne felejtsd el megnézni a releváns szekciónkat a témában!

Erről a konkrét témáról elég sok vita folyik, és sokaknak, mint nekem is, mindig is megvolt a saját véleményük arról, hogy valójában mi is történt a sírban töltött három nap alatt.

Nem mindig könnyű megkülönböztetni az összes hagyományos nézetet a tényleges Szentírástól sem. A Biblia valóban megmondja, hogy hová ment Jézus a három nap alatt? Célunk itt az, hogy megadjuk az alapvető információkat, amelyeket ismerünk, és az alapot ahhoz, hogy te magad is megtaláld a válaszokat.

Ahogy olvasod a cikk további részét, ne csak az én szavamra, vagy bárki máséra hagyatkozz. Fogadd fel lehetőségként, és vedd kezedbe a Bibliát, böngéssz a világhálón, és keresd meg a válaszokat magad. A te jogod és kihívásod, hogy elfogadd a gondolatot, hogy többet tanulj az egyszerű válasznál.

A Szentírás feltárása

Annak feltárása, hogy mit mond a Szentírás arról, hogy hol volt Jézus a sírban töltött három nap alatt, az első és legfontosabb kiindulópont. Itt felsorolok néhány igeverset, és arra bátorítalak, hogy figyelmesen olvasd el őket. Tudom, hogy csábító egy ilyen cikkben átugrani a Szentírás hosszú szakaszait, de ezek a kulcsot jelentenek a kérdés megválaszolásához, és nem leszel képes saját következtetésed megfogalmazására, ha nem itt kezded.

A legtöbb elmélet arról, hogy hol volt Jézus, amikor a sírban volt, az 1Péter 3:18-20-mal kezdődik. Ez a szakasz így hangzik:

„Mert Krisztus is szenvedett egyszer a bűnökért, az Igaz a nem igazakért, hogy Istenhez vezessen minket, miután halálra adatott test szerint, de megeleveníttetett Lélek szerint. Így ment el a börtönben levő lelkekhez is, és prédikált azoknak, akik egykor engedetlenek voltak, amikor az Isten türelmesen várakozott a Nóé napjaiban a bárka készítésekor. Ebben kevés, szám szerint nyolc lélek menekült meg a vízen át.”

Elsőre elég egyértelműnek tűnik, hogy Jézus életre kelt a szellemben, és elment prédikálni a Noé idejéből fogságban lévő szellemeknek. Egyszerű, és mégis, nem igazán láttunk még ilyesmit történni a Szentírásban, tehát mit is jelent ez valójában? Nézzük meg a szakasz további részét, hogy egy kicsit több fényt derítsünk rá. Itt van az 1Péter 3:20-22:

„Ebben kevés, szám szerint nyolc lélek menekült meg a vízen át. Most pedig titeket is megment ennek képmása, a keresztség, amely nem a test szennyének lemosása, hanem könyörgés Istenhez jó lelkiismeretért a feltámadt Jézus Krisztus által, aki miután felment a mennybe, az Isten jobbján van, és alávettettek neki angyalok, hatalmasságok és erők. ”

Az előző szakasz azt mondja, hogy lélekben elment és prédikált, de ha tovább olvassuk ezt a részt, semmi sem utal arra, hogy Jézus ezt milyen időkeretben tette. Ha tovább olvassuk, akkor egyértelműen azt tanítja, hogy Jézus áldozata miatt üdvözülhetünk. Azt tanítja nekünk, hogy mivel Jézus bűntelen életet élt, most Isten mellett a megtisztelő helyen ül. Arra emlékeztet, hogy még a legrosszabb küzdelmeink közepette is; találhatunk erőt, hogy legyőzzük azokat.

A következő szakasz, amit meg kell vizsgálnunk, az Efézus 4:8-10:

„Ezért mondja az Írás: „Felment a magasságba, foglyokat vitt magával, ajándékot adott az embereknek.” Az pedig, hogy „felment”, mi mást jelent, mint azt, hogy le is szállt erre a földre. Aki leszállt, az „fel is ment”, feljebb minden égnél, hogy betöltse a mindenséget.”

Figyeljük meg, hogy azt mondja, hogy „felment”. Ez egyértelműen azt jelenti, hogy Krisztus a mi alantas világunkba is leszállt.

Ismétlem, elsőre ez a szakasz azt a benyomást keltheti, hogy Jézus felemelkedett a túlvilágról, és prédikált a „foglyok tömegének”, de ahogy befejezzük a többi rész olvasását, rájövünk, hogy ez nem így van. Az ezt megelőző versek azt írják le, hogy mindannyiunknak vannak ajándékai, és ezeket Isten dicsőségére kell használnunk.

Jézusnak volt egy olyan ajándéka, hogy szeretetet tudott az emberek szívébe beszélni, és Pál ezt az ábrázolást arra használja, hogy megmutassa az olvasóinak, hogy az élet többről szól, mint a megosztottságról és a széthúzásról. Ha megragadod az alkalmat, és felütöd a 68. zsoltárt, az Isten dicsőségéről és a Neki való dicsőítésről szól, nem feltétlenül annak igazolása, hogy Jézus hol volt abban a három napban.

Fontos megjegyezni, hogy a Szentírás megértéséhez több kell, mint egyszerűen csak néhány szót venni és a saját értelmünkre formálni. A tényleges Szentírás és az összefüggések feltárása a dolgok mögött, amelyekről azt állítjuk, hogy hisszük, az út része, és időre és imádságra van szükség ahhoz, hogy jobban megértsük.

Függetlenül attól, hogy mit írok itt, a Biblia nem igazán ad egyértelmű választ erre a kérdésre. Ami történt, az az, hogy a hozzám hasonló emberek a saját következtetéseiket vonták le abból, amit az életben és a Szentíráson keresztül tanultak. Szóval tegyétek magatoknak a dolgotokat, és végezzetek egy kis nyomozós detektívmunkát. Végül is ez az, ami igazán segít megtalálni a válaszokat.

A pokollal való találkozás

Az egyik kérdés, amely gyakran felmerül azzal a kérdéssel együtt, hogy hol volt Jézus a sírban töltött három nap alatt, az emberiség bűneire vonatkozik. Nem azt jelentené ez, hogy Jézus a pokolba ment, ahol a bűnös emberek voltak? Ahhoz, hogy ezt megértsük, először is meg kell értenünk, hogy a „pokol” szónak különböző jelentései vannak.

Valahányszor a Biblia fordításában a ‘pokol’ szót látjuk, nem feltétlenül mindig ugyanazt a jelentést jelenti. Van néhány különböző görög és héber szó, amelyeket mind egyszerűen ‘pokol’-ként fordítanak. A héber Sheol szó például az Ószövetségben a ‘sírra’ utal; ahogyan azt olyan szakaszokban látjuk, mint a 4Mózes 16:30-ban.

A történészek szerint a pokolnak két oldala van, az egyik az áldott oldal, a másik pedig a szenvedő oldal, ahogy azt a Lukács 16:22-23 látjuk. Egyesek azt állítják, hogy Jézus a „Sheolba” ment, nem pedig a „Hádészba”, amit a történészek a pokol szenvedő oldalának tartanak, vagy amit mi pokolnak gondolunk. Mindezek a különböző szavak a Sátán királyságának különböző aspektusait jelentik, így ha időt szánunk arra, hogy valóban átgondoljuk az egyes szavak szövegkörnyezetét, az létfontosságú ahhoz, hogy megérthessük, hogy Jézus valóban a „pokolba” ment-e vagy sem.

Szabadulj meg

Amikor Jézus a keresztre feszítéskor az utolsó 7 mondatát mondta a kereszten, a lelkéért folytatott sötét harc közepén volt. Azért vállalta ezt a harcot, hogy Isten gyermekei képesek legyenek a megbocsátást és az életet elfogadni. Vállalta mindannyiunk bűneit, a múltat, a jelent és a jövőt, és szenvedett, hogy nekünk végül ne kelljen.

Amikor Jézus kimondta utolsó három szavát: „Vége van”, már megnyerte a csatát, amely az Üdvösséghez vezet mindazok számára, akik elfogadják. Fizikai életének azon utolsó pillanataiban Jézus a mi lelkünkért harcolt. Ezekben a pillanatokban volt képes legyőzni a világ bűneit, és megváltást találni mindannyiunk számára.

Míg sokan megkérdőjelezik, hogy hol volt az alatt a három nap alatt, amíg a teste a sírban feküdt, én mindig megkérdőjeleztem, hogy hol volt a lelke a teste fizikai életének azon utolsó néhány órájában, mielőtt azt a sírba helyezték.

A harc ezekben a pillanatokban Jézus egész életének legmegerőltetőbb pillanatai lehettek. Mindenki bűneit a vállán hordozta, és amikor az utolsó lélegzetét vette, ez a teher lekerült róla. Mivel Jézus hajlandó volt „elfogadni a poharat”, ezért kitüntetett helyet kapott.

A történészek, akik úgy vélik, hogy Jézus a pokolba jutott abban a három napban, végül is tudják, hogy mindennek mélyebb értelme van. Jézus kiszabadult a vállára rakott bűnök rabságából. Minden alkalommal, amikor felmerül a kérdés, hogy hol volt Jézus a sírban töltött három nap alatt, arra gondolok, hogy mit adott helyette, hogy mi magunk is kiszabadulhassunk.

Ajánlott Írásaink: