A Gyülekezeti Összejövetel Rendkívül Fontos Minden Keresztény Számára. Te Tudod Miért Van Ez?

A gyülekezeti összejövetel rendkívül fontos minden keresztény számára. A Covid-19 világjárvány kialakulása óta a gyülekezeti összejövetelek egyre ritkábban, vagy egyáltalán nem léteznek. Ha azon gondolkodik, hogy miért fontos a gyülekezeti összejövetel, akkor a legjobb helyen jár.

A hívők teste

Az egyház végső soron a hívők testéből áll. Más szóval, amikor vasárnaponként templom van, és a gyülekezet jelen van, a hívők teste egy helyen van, hogy együtt imádják az Urat. A gyülekezetként való összejövetel azért fontos, mert a közös istentisztelet szükséges a hitünkhöz.

Vasárnap reggel a keresztények tipikusan azért gyűlnek össze, hogy együtt imádkozzanak és meghallgassák a lelkipásztor prédikációját. Persze, imádhatjuk az Urat a saját magánéletünkben is, azonban fontos, hogy gyülekezetként is imádjuk Őt, mert ez egy fontos, következetes lehetőség arra, hogy segítsük és támogassuk egymást. Az 1János 4:11 azt mondja nekünk: “Szeretteim, ha így szeretett minket Isten, akkor mi is tartozunk azzal, hogy szeressük egymást”. A szeretetet úgy tudjuk kiterjeszteni egymásra, hogy gyülekezetként összegyűlünk és bátorítjuk egymást. A padban ülők mindegyike küzd most valamilyen nehézséggel az életében. Akár fizikai, érzelmi, pénzügyi vagy egyéb nehézségek miatt, ki kell terjesztenünk szeretetünket és támogatásunkat Krisztusban élő testvéreinkre. Hasonlóképpen, amikor templomba jársz, ez egy olyan alkalom, amikor a gyülekezetnek ugyanezt a szeretetet és támogatást kell visszaadnia neked. A gyülekezet összejövetele nélkül nehéz következetes támogatást nyújtani egyik hívőtől a másiknak.

Soha ne hagyd abba a találkozást

A Zsidókhoz írt levélben Pál azt mondja nekünk: “Legyen gondunk rá, hogy szeretetre és jótettekre buzdítsuk egymást. Összejöveteleinkről ne maradjunk el, mint némelyek szoktak, hanem annál inkább bátorítsuk egymást, minél közelebb érzitek a napot.” (Zsidókhoz 10:24-25). A Szentírásnak ez a szakasza arról beszél, hogy mennyire fontos, hogy “ne hagyjuk fel az együttlétet”. Más szóval, nem szabad abbahagynunk a gyülekezeti összejöveteleket.

Pál azzal foglalkozik, hogy sok korai hívő nem gyűlik össze rendszeres istentiszteletre. A hit egyik legnagyobb szolgájának, Pálnak bátorítását kellene megfogadnunk, és csoportként imádkoznunk. A gyülekezetként való össze nem gyülekezés ugyanis hatalmas probléma, amelynek következményei vannak. Ha nem gyülekezetként gyűlünk össze, azt a veszélyt kockáztatjuk, hogy hamis tanok és hamis hitrendszerek csapdájába esünk. Sok hamis tanító van a világban, akik le akarják rombolni a Biblia igazságát, és egy hamis “evangéliummal” akarják helyettesíteni azt. Ha nem vagyunk aktívak a gyülekezeti összejöveteleken, akkor ezek a hamis tanítók könnyen becsaphatják, megtéveszthetik és manipulálhatják az új hívőket, hogy hamis hiedelmeket alakítsanak ki Istenről, a Bibliáról és az üdvösségről.

Ahelyett, hogy elhanyagolnánk a közös találkozókat, inkább gyülekezetként kellene találkoznunk, és továbbra is tanítanunk kellene egymást a Bibliáról. Ez különösen igaz az új hívőkre, mivel őket könnyen félrevezethetik a hamis tanítók. Az érettebb hívőknek segíteniük kell a fiatalabb hívők oktatásában a Biblia igazságában, amikor gyülekezetként gyűlnek össze a templomban vagy a gyülekezeten kívül, például egy kis házi csoportban bibliatanulmányozásra. A gyülekezeti összejöveteleknek nem kell mindig a templomban lenniük. Ahogy az imént említettük, az otthoni bibliatanulmányok remekül alkalmasak a gyülekezettel való találkozásra, vagy akár egy szabadtéri helyen való találkozás is remek hely a világjárás közepette való összejövetelre. Mindazonáltal a csoportos istentisztelet létfontosságú az egyén számára.

Mély kapcsolat

A gyülekezetként való személyes találkozás erősíti a keresztény ember hitét. Isten Igéjének hangos tanítását hallva táplálhatja a keresztény hitét, és az egyén inspiráltnak, motiváltnak és szeretettnek érezheti magát. A gyülekezetként való online találkozás még mindig jobb mint a semmi, azonban a személyes találkozásnak több előnye van egy mélyebb, személyes szinten. Amikor személyesen találkozunk, nagyobb valószínűséggel figyelünk oda, és nyitotabbak vagyunk a lelkipásztor üzenetére. Ha online hangolódunk, időnként nehéz lehet odafigyelni. Ha gyülekezetként személyesen gyűlünk össze, az segíthet abban, hogy hatékonyabban megtanuljuk és megtartsuk a lelkipásztor üzenetét.

Emellett, amikor gyülekezetként gyűlünk össze, személyre szabott üzenetet hallhatunk a lelkipásztortól. A gyülekezet lelkipásztorának kapcsolatot kell építenie a gyülekezet tagjaival, és képesnek kell lennie arra, hogy segítsen nekik a nehézségeikben. A gyülekezet tagjainak szívesen látottnak kell érezniük magukat, hogy a lelkipásztoruk elé vigyék küzdelmeiket segítségért, útmutatásért és irányításért. A lelkipásztoroknak pásztoroknak kell lenniük az embereik számára, és segíteniük kell nekik, ahogyan csak tudnak. Ha egy lelkipásztor egyszer már kapcsolatot épített ki a gyülekezettel, akkor képes lesz személyre szabottabb prédikációkat tartani, amelyek mélyen kapcsolódnak a gyülekezethez, és olyan szempontokról prédikálni, amelyek segítenek a küszködőknek. Ha az egyház nem gyülekezetként találkozna, a hívek nem hallhatnák ezt a személyre szabott üzenetet a prédikátortól. A népszerű prédikátorok podcastokon, rádiókon és a YouTube-on keresztül történő hallgatása érdekes lehet, de ezek a prédikátorok nem lesznek képesek mélyebb szinten kapcsolódni hozzád, mint ahogyan a saját helyi lelkipásztorod tudna.

Egymástól tanulni

A gyülekezeti összejövetelek segítenek abban, hogy több lelki gyümölcsöt teremjünk az életünkben. Az Úr azt akarja, hogy gyümölcsöt teremjünk neki (János 15:1-17), ezért amikor gyülekezetként összejövünk, jobban felkészülünk arra, hogy segítsük egymást a lelki gyümölcsök növekedésében, és számon tartsuk egymást mind a jó, mind a rossz gyümölcsökért. A Lélek gyümölcsei a szeretet, az öröm, a békesség, a türelem, a kedvesség, a jóság, a hűség, a szelídség és az önuralom (Galata 5:22-23). A gyülekezeti összejövetelek segíthetnek abban, hogy ezeket a gyümölcsöket ápoljuk az életünkben, mivel a többi hívő számon kérheti rajtunk, hogy a mindennapi életünkben öntözzük és ápoljuk-e ezeket a tulajdonságokat.

Ha küszködünk azzal, hogy e lelki gyümölcsök közül egyet vagy többet hordozzunk, hívőtársaink segíthetnek nekünk ápolni ezeket a gyümölcsöket, és imádkozhatnak értünk. Fontos azonban megjegyezni, hogy bármennyire is igyekszik egy keresztény, nem tudja elérni, hogy egy másik keresztény csak pozitív lelki gyümölcsöt teremjen az életében. Bátoríthatjuk őket és imádkozhatunk értük, de az Isten hatalmának átadott, készséges szív az, ami kihajtja a gyümölcsöt. A Lélek gyümölcsein dolgozni nehéz, de Isten megígéri, hogy segít nekünk ezeket a gyümölcsöket az életünkben művelni, különösen azáltal, hogy más hívők számon kérhetik őket rajtunk.

Könnyen racionalizálhatjuk magunkban, hogy “rendben lennénk” anélkül, hogy más keresztények számon tartanának minket, és ez bizonyos mértékig igaz is lehet; azonban szükségünk van más keresztényekre, hogy segítsenek, támogassanak és imádkozzanak értünk. Ha valaki nem tart minket számon, túl könnyű lehet bűnbe esni, és ezzel másokat is megbántani. A legjobb, ha továbbra is gyülekezetként találkozunk, mert mi segíthetünk másoknak, és ők is segíthetnek nekünk. Ez lehetővé teszi számunkra, hogy tökéletes, Istentől rendelt egységben dolgozzunk. Krisztus azt akarja, hogy egységben dolgozzunk, hogy elkerüljük a rendetlenséget, a veszekedést és a harcot (1Korinthus 1:10). A hívők közötti egység kulcsfontosságú abban, hogy rámutassunk másoknak a keresztény közösség szépségére, és ami a legfontosabb, hogy dicsőséget és dicséretet hozzunk Istennek.

A gyülekezet Istenről tanúskodik

A gyülekezeti összejövetelek fontosságának utolsó oka, hogy a gyülekezet Isten látható jelképe a külvilág számára. Amikor a hitetlenek látják, hogy a keresztények gyülekezetként gyűlnek össze vasárnaponként a templomban, az megmutatja nekik az Úr imádásának fontosságát. Hangsúlyozni fogja, hogy Ő valaki, a Valaki, akiért érdemes minden héten megjelenni. Ha nem találkoznánk, akkor a külvilág azt gondolhatná, hogy nem vesszük komolyan a hitünket, vagy hogy Istent nem érdemes imádni. Ha felhagyunk a közös találkozókkal, az nemcsak a hívők és a külvilág, hanem Isten számára is negatív bizonyságtétel lesz.

Az Úr azt akarja, hogy összegyűljünk és gyülekezetként imádjuk Őt. Az első gyülekezet az Apostolok Cselekedeteiben következetesen összejött, imádta Istent, és tanították egymást az apostolok tanításairól (ApCsel 2:42-47). Ugyanígy találkozunk a mai korban is, hogy imádjuk Istent, és a Biblián keresztül többet tudjunk meg az Ő jelleméről. A gyülekezeti összejöveteleket nem kell “régimódinak” vagy “feleslegesnek” tekinteni. Nagy jelentősége van a gyülekezetként való összejöveteleknek, és soha nem szabad figyelmen kívül hagynunk annak értékét, hogy minden héten azért gyűlünk össze, hogy Istent imádjuk, dicsőítsük és tanuljunk róla.

Ajánlott Írásaink: